Завантажте мобільний додаток сайту

У нікопольській газеті «Більшовик» №34 (1555) від 11 лютого (вівторок) 1936 року була опублікована новина, яка називалася «Нові машини Мерцедес». Черговою згадкою про давно минулі часи NikopolNews ділиться з посиланням на паблік «Шахтар Марганцю», адміністратори якого, зокрема Eugene Kushnerchuk, займаються дослідженням старих газет нашого регіону.

У даній замітці мова йде про подію, яка сталася у Нікополі взимку 1936 року. Тоді місто отримало три рахувальнодрукарські машини берлінської фірми "Мерцедес".  Ніхто з пересічних нікопольців тоді й подумати не міг, що всього через 5 років місто опиниться в німецькій окупації…

Пропонуємо вашій увазі текст замітки з старої газети «Більшовик»:

"Нові машини Мерцедес"

"Днями відділ Нікопольського державного банку одержав три нові рахувальнодрукарські машини "Мерцедес". За допомогою цих машинок можна швидко вести всі записи на особистих рахунках кожної установи та організації, що мають конкретний рахунок в держбанку. Машинки побудовані на зразок звичайних друкарських машинок, мають власні динамомашини і працюють за допомогою електроенергії. Зараз послано на курси до Москви одного чоловіка, який керуватиме і доглядатиме за роботою цих машинок"

На фото — модель арифмометра Mercedes Euklid 37MS, яка випускалася фірмою Mercedes Buromaschinen - Werke A.G. з 1935 по 1944 р.р.

Щоб оперативно отримувати новини Нікополя і регіону, підписуйтесь на наш Телеграм-канал

Раніше ми повідомляли: Що хвилювало депутата Нікопольської міської ради 84 роки тому
Копіювати посилання на матеріал

Національна служба новин - Новини України

Зараз популярне