Завантажте мобільний додаток сайту

У Нікополі розпочали будувати перший типовий храм Православної церкви України. На даний момент усі існуючі релігійні об’єкти ПЦУ нашого міста розташовані у пристосованих приміщеннях. Новий храм побудують з деревини. Він буде знаходитись у центрі Нікополя – на вулиці Івана Богуна.

Раніше були виконані підготовчі роботи, а вчора, 23 листопада, розпочалися основні. NikopolNews побував на місці події і побачив усе на власні очі. Ліс привезли із Західної України. Храм будують за кошти благодійників на честь загиблих захисників України.

Благочинний церков ПЦУ Нікополя і Нікопольського району ігумен Меркурій (Скороход) називає будівництво епохальною подією в столиці п'яти Запорізьких січей.

Не тільки зброєю, але й словом Божим можна захищати свій рідний дім, свою Батьківщину та рідний козацький край. Будівництво храму є вагомим мотиватором для всіх мешканців, яким не байдужа доля Помісної Української Церкви. Побудова храму – це початок кінця війни.  Коли будують, це означає, що хочуть жити,

- каже він.

Ігумен Меркурій (Скороход)

За словами благочинного, у такий спосіб Нікополь вшановує пам'ять наших загиблих воїнів-захисників, які поклали своє життя за Україну. Адже саме на честь них, тих, хто не казав «це не наші проблеми», а відгукнувся на заклик і пішов боронити Батьківщину, будують храм, що буде носити ім’я святого праведного Петра Калнишевського.

«Це перший типовий храм Православної Церкви України у місті Нікополі. Решта церков підпорядковується Московському Патріархату. До того, як цей храм почали будувати, для наших вірян було виділене лише невелике приміщення на території колишньої третьої лікарні та виділена земельна частина під церковну забудову. А тепер, з благословення Керуючого Дніпропетровською єпархією Високопреосвященнійшого Архієпископа Симеона та силами меценатів Нікопольського благочиння Евгена Романченка та Олега Брехіна постає історична дерев'яна святиня, аналогів якої нема ні в місті, ні в районі, з нагоди 100-річчя проголошення Української Автокефальної Православної Церкви»,

 — зазначив ігумен Меркурій (Скороход).

Так виглядатиме храм

З Євгеном Романченком
З Євгеном Романченком

На фото — Олексій Савченко, доброволець, учасник АТО,один із фундаторів храму

На місці будівництва ми поспілкувалися з благодійниками. Вони зазначили, що не хочуть, аби «храм був фамільним». Тому закликають містян вносити свою лепту у цю гарну справу. Наприклад, можна принести гарячий чай або каву робітникам, що цілий день працюють на холоді. Або зробити пожертву на карти (5169 3305 1336 8842 ПриватБанк,  5375 4141 1885 7563 Монобанк) чи принести прямо в храм (напроти будівлі колишнього молокозаводу).

Благочинний висловив сподівання, що вже до Різдва Нікополь отримає перший храм Православної церкви України.

Міська рада виділила землю

Деталі на відео:

Оперативно отримувати новини Нікополя і регіону можна, підписавшись на наш Телеграм-канал

Раніше ми повідомляли: В Днепре от COVID-19 умер помощник главы ОГА, ветеран АТО
Копіювати посилання на матеріал

Національна служба новин - Новини України

×

Повідомлення

Failed loading XML...attributes construct errorCouldn't find end of Start Tag rss line 1Extra content at the end of the document

Зараз популярне