Завантажте мобільний додаток сайту

Сьогодні в Нікополі відбудеться обряд освячення першої і єдиної поки що в місті каплички Православної Церкви України. На місці події знаходиться кореспондент Nikopolnews.

Згідно інформації, отриманої Nikopolnews, біля каплички в старій частині вже зібралося місцеве духовенство на чолі з Благочинним Нікополя і району ієромонахом Меркурієм (Скороходом). Підходять парафіяни та просто небайдужі нікопольці.

Козаки готують традиційний куліш.

Всі чекають на архієрея Православної церкви України, єпископа Дніпропетровського і Криворізького Симеона, який звершить обряд освячення. Заради цієї події він спеціально їде з Дніпра.

Подія справді визначна, адже до цього у Нікополі не було жодної типової культової споруди ПЦУ. Маємо лише декілька храмів – і усі в пристосованих приміщеннях. Тепер у тих, кому не байдуже, якою мовою читають проповіді священнники, є своя капличка. Дуже затишна і гарна, виконана в українському стилі, вона органіччно вписалася в «інтер`єр» старої частини, і ніби нагадує про те, що тут колись був козацький храм. На жаль, знесенний більшовиками...

Капличку звели нещодавно на кошти мецената Євгена Романченка. Детальніше про це можна почитати тут і тут.

Копіювати посилання на матеріал

Національна служба новин - Новини України

Зараз популярне