Завантажте мобільний додаток сайту

У Нікополі 27 липня пройшла запланована акція на підтримку української армії, проти роззброєння наших солдат «Захисти військо – збережи Україну». NikopolNews побував на місці події.

Зазначимо, що заклик прийти на акцію з’явився у місцевих пабліках вчора, 26 напередодні введення режиму «повного і всеосяжного припинення вогню». Анонс опублікувала юрист і волонтер Людмила Яремчук. Захід планували провести біля будівлі міської ради, але мітинг пройшов біля пам’ятнику «Захисник України».

Як стало відомо NikopolNews зі слів організаторів, у виконкомі не дозволили скористатися розеткою, щоб підключити мікрофон і колонку. Тому довелося шукати інші можливості, і зрештою вийшло дуже символічно, що акція на підтримку армії відбулася саме в цьому місці.

Адже ми зібрались, щоб захистити тих, хто нас захищає там,

- зазначила ведуча заходу.

Людей прийшло доволі багато – більше сотні. Серед присутніх ми побачили багато АТОвців, волонтерів, просто активних нікопольців. Тут були й члени родин загиблих військових, яким сьогодні особливо болить ситуація в державі. На мітинг прийшли такі відомі у Нікополі люди, як начальник «Міськавтодору» Олексій Савченко, керівник БФ «Дітям Нікополя» Маргарита Горбаненко, лікар Юрій Примак, директор фірми «Канріт», ініціатор проекту «Прозоре місто» Сергій Горобченко, директор клубу «Оберіг» Надія Жур, фотограф Юрій Горобець, поет, письменник та вчитель Валерій Терзі та інші.

Розпочали мітинг виконанням Державного Гімну та хвилиною мовчання. В ході акції бажаючі брали слово. Говорили про необхідність єднатися, припинити чвари між собою, забути, хто за кого голосував і згуртуватися, щоб не втратити Україну.

Благочинний церков Нікополя і району ПЦУ ігумен Меркурій Скороход, який сьогодні вночі повернувся з передової, розповів про те, що зараз відбувається на фронті. За його словами, декілька днів тому наші військові знищили 18 окупантів, але тепер навряд чи отримають за це нагороду, більш того – їм загрожує покарання.

Зворушливим вийшов виступ ветерана АТО «Інженера» , який прочитав вірш про нескорених і нескореність…. «Який красивий ти на повний зрост, мій гордий і нескорений народе», — декламував учасник бойових дій. 

Нас меншість, але ми патріотична меншість. Ми повинні гуртуватися і контролювати владу, виходити кожного разу на ось такі акції, коли є потреба,

- підбила підсумки зібрання ведуча Людмила Яремчук.

Вона також зазначила, що буде підготовлено і передано депутатам Нікопольської міської ради резолюцію з вимогою не роззброювати армію і не допустити капітуляції.

На завершення присутні записали відео для тих, хто зараз на передовій. Його мета – показати, що Нікополь підтримує своїх захисників. Ще раз виконали разом Гімн, прозвучало традиційне «Слава Україні, Героям Слава», а також «Зелю геть».

Подібні акції пройшли сьогодні по всій Україні. Наймасовіша – У Києві.

Копіювати посилання на матеріал

Національна служба новин - Новини України

Зараз популярне