Завантажте мобільний додаток сайту

В Никополе сегодня, 6 января, прошла третья внеочередная сессия городского совета, сообщает NikopolNews .

В зале заседаний зарегистрировались 31 депутат из 38, и городской голова Александр Саюк объявил сессию правомочной.

Как и сообщалось ранее, на повестку дня сессии был вынесен всего один вопрос: одобрение обращения Никопольского городского совета к Верховной Раде Украины, Президенту Украины, Кабинету Министров Украины, Народному депутату Украины Герману Д.В.

Обращение касается отмены льгот на электроэнергию, в том числе и тех, которые предусмотрены для жителей «зоны наблюдения», куда входит Никополь.

Депутаты Никопольского городского совета после почти 40-минутного обсуждения, в ходе которого звучали предложения внести в проект решения определенные правки, все-таки поддержали обращение единогласно. Александр Саюк настаивал на том, чтобы принять решение именно первоначальном виде. В частности, он отклонил предложение Юрия Мацко  о том, чтобы требовать льготы на электроэнергию для жителей 30-километрой зоны в размере 70%.

- Нам нужно вернуть хотя бы то, что у нас отняли, а потом уже можно требовать еще больших льгот,

- заявил городской голова.

После успешного голосования Александр Саюк поздравил депутатов, которые недавно отметили дни рождения и Виталия Журавлева, который отмечает его сегодня, 6 января, и закрыл третью внеочередную сессию Никопольского городского совета. Она длилась меньше часа.

Проект, который выносился на внеочередную сессию Никопольского городского совета 6 января 2021 года был опубликован ранее депутатом городского совета Виталием Журавлевым. С ним можно ознакомится ниже:

Звернення

Нікопольської міської ради до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, Народного депутата України Германа Д.В.

Закон України «Про ринок електричної енергії» № 2019-VIII від 13.04.2017 року, прийнято з порушенням ст. 22 Конституції України, оскільки звужує права населення, в частині скасування норми, яка встановлювала пільговий тариф на електроенергію для побутових споживачів які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, у розмірі 70 відсотків діючого тарифу для відповідної групи населення. Даним законом було скасовано ст. 17 Закону України «Про електроенергетику», яка врегульовувала дані правовідносини.

Стаття 22 Конституції України регламентує, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Разом з цим, Законом України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» (ст. 12) передбачено право на соціально-економічну компенсацію ризику від діяльності підприємств з видобування і переробки уранових руд, ядерних установок і об'єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами, у тому числі на пільги з оплати за спожиту електричну енергію для населення, яке постійно проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій.

На реалізацію вказаних норм, необхідно внести зміни до Закону України «Про ринок електричної енергії», передбачивши правову норму, яка встановлює пільговий тариф на електроенергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, у розмірі 70 відсотків діючого тарифу для відповідної групи населення.

Враховуючи ситуацію, яка виникла після проведення децентралізації опалення в м. Нікополі, в результаті чого більшість населення перейшло на електроопалювальні установки, підвищення тарифів та скасування пільг суттєво вплинуло на платоспроможність населення, що може призвести до зубожіння, особливо соціально-незахищених його верств та остаточну втрату довіри до влади.

З 01 січня 2021 року припиняють діяти знижки на тарифи, а саме: населенню, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками (у тому числі в сільській місцевості); населенню, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання (у тому числі в сільській місцевості); для багатодітних, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу незалежно від обсягів споживання електроенергії; населенню на обсяг споживання до 100 кВт-год на місяць; населенню, яке проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій.

Крім того, в умовах запроваджених обмежувальних протиепідемічних заходів по запобіганню поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, особливо відчувається рівень підвищення тарифів на побутових споживачах, у зв’язку із збільшенням споживання електричної енергії, насамперед у зимовий період.

З метою приведення законів, підзаконних нормативно-правових актів у відповідність до Конституції України, пропонуємо встановити пільгові тарифи для побутових споживачів, які діяли на початок опалювального сезону 2020-2021 роки.

Враховуючи викладене, просимо вжити відповідних заходів, а саме внести зміни та доповнення до Законів України «Про ринок електричної енергії» та ст. 12 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційної безпеки» та прискорити розгляд законопроектів № 2778 від 17.01.2020, № 2778-1 від 04.02.2020, які вже включено до порядку денного Верховної Ради України, а також відповідні підзаконні нормативно-правові акти, якими передбачити населенню, яке проживає в 30-ти кілометровій зоні атомних електростанцій, відпуск електричної енергії за тарифом у розмірі 70 відсотків від рівня діючого тарифу для відповідної групи населення.

Напомним, на сайте президента Украины зарегистрирована Петиция о возвращении льгот. Ее инициатором стал Александр Саюк. На момент этой публикации менее чем за сутки собрано 1547 голосов из 25 000 необходимых. Голоса необходимо собрать как можно быстрее. Подписать петицию можно ЗДЕСЬ.

Щоб оперативно отримувати новини Нікополя і регіону, підписуйтесь на наш Телеграм

Копіювати посилання на матеріал

Національна служба новин - Новини України

×

Повідомлення

Failed loading XML...attributes construct errorCouldn't find end of Start Tag rss line 1Extra content at the end of the document

Зараз популярне