Завантажте мобільний додаток сайту

Як повідомляв раніше Nikopolnews, під Нікополем біля села Старозаводське завершили будівництво сонячної електростанції, яка стала найпотужнішою в Україні та увійшла у трійку найбільших в Європі.

Згідно інформації, отриманої Nikopolnews на сайті Дніпропетровської обласної державної адміністрації, на повну потужність станцію планують запустити вже у березні.

Будівництво тривало менше року. Близько 750 тис панелей вироблятимуть майже 200 МВт електроенергії.

Голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко зазначив:

За сонячною енергетикою – майбутнє. Дніпропетровщина – у лідерах країни з використання цього виду енергії. На її будівництво Нікопольської СЕС не пішло жодної копійки з державного чи обласного бюджетів. Все – коштом інвесторів. 

Будівництво гігантського об’єкта розгорнулося у квітні 2018-го на майданчику в 400 га. Колись це був рудний кар’єр, та вже декілька десятиліть там нічого не добували. А для сільського господарства ґрунт був непридатний. Тож саме ці землі обрали під майбутню електростанцію.

Роботи стартували відразу після підписання угоди між інвесторами – українською компанією ДТЕК і китайською China Machinery Engineering Corporation (CMEC).

Наша компанія має великий досвід будівництва сонячних електростанцій в різних країнах світу. Але цей проект – найбільший, тож є великим викликом для нас. Маємо намір і надалі розвивати «зелену енергетику», адже це дуже перспективний напрям,

- сказав генеральний директор СМЕС Чжан Чунь.

Потужності станції достатньо, аби забезпечити електрикою приблизно два середніх українських міста. Наприклад, таких як Нікополь та Марганець.

На відміну від інших джерел енергії, сонячна – екологічно чиста та невичерпана.

Даний об’єкт приноситиме Дніпропетровському регіону близько 20 млн грн щорічних податкових надходжень. Ще 10 млн грн виділятимуть на розвиток соціальної інфраструктури – за програмою соціального партнерства. Ці кошти підуть на ремонти шкіл, лікарень, придбання шкільних автобусів.

Копіювати посилання на матеріал
Автор: Администратор

Національна служба новин - Новини України

Зараз популярне