Завантажте мобільний додаток сайту

Громадянам, яким була перепризначена субсидія в травні на літній період, у жовтні на опалювальний сезон 2020-2021рр. (з 16 жовтня по 15 квітня) її розмір буде розраховано автоматично на підставі інформації, внесеної заявниками особисто при останньому заповненні заяви та декларації, повідомляє Нікопольська міська рада, передає NikopolNews.

Увагу споживачів звертають на те, що при автоматичному подовженні дії субсидії, заявникам слід поставитися з особливою відповідальністю до наданої ними раніше інформації про склад сім’ї, фактично проживаючих осіб, інше та повідомити про всі зміни.

Також нагадують, що відповідно до порядку надання субсидії, громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів проінформувати управління соціальної політики про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії, зокрема:

  • зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарства, їх соціального статусу;
  • про членів домогосподарства чоловіка (дружину, навіть якщо вони зареєстровані за іншою адресою;
  • зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;
  • зміну переліку отриманих житлово-комунальних послуг, умов їх надання;
  • якщо хтось із членів їх сім’ї купив автомобіль, з дати випуску якого минуло менше ніж п’ять років (окрім мопеда);
  • якщо будь-яка особа, зареєстрована в житловому приміщенні або член сім’ї особи з складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла) на суму понад 50 тис. грн.
  • заміну паспорта або його отримання 14 річною особою.

Сьогодні всі дані отримувачів субсидій передаються до Міністерства соціальної політики для верифікації – там перевіряються доходи, виїзд за кордон, здійснення купівлі, яка перевищує 50 тис. грн., володіння транспортними засобами до 5 років з дати випуску.

Якщо громадянин подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, не повідомив про доходи членів своєї сім’ї, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії — надання субсидії припиняється з місяця, в якому виявлено порушення.

Сума субсидії, перерахованої надміру внаслідок подання громадянином документів з недостовірними відомостями, повертається ним за вимогою Управління до Державного бюджету.

Громадянин несе відповідальність за подані відомості про склад сім’ї, доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану суму субсидії, питання про її стягнення вирішується у судовому порядку.

Нагадуємо, що у разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні осіб, складу сім’ї члена домогосподарства, подаються нові заява та декларація, довідка про склад сім’ї.

У разі якщо з травня 2020 року субсидію не було призначено через наявність в складі сімей осіб, у яких були відсутні доходи та ними не сплачувався єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, мали дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати або мали борги на опалювальний період її автоматично не буде подовжено.

При розрахунку субсидії на опалювальний період доходи будуть враховані за I-II квартал 2020 року.

У разі призначення житлової субсидії особам, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії, пільги з оплати житлово-комунальних послуг не нараховуються протягом періоду отримання житлової субсидії, крім випадку, коли пільговиками є члени сім’ї особи із складу домогосподарства, які не проживають за адресою домогосподарства.

«З огляду на вищезазначене, з метою своєчасного та в повному обсязі надання громадянам житлової субсидії, звертаємося з проханням до отримувачів житлових субсидій в найкоротші терміни повідомляти управління соціальної політики про всі зміни.

Детальну інформацію щодо порядку, умов, термінів призначення житлової субсидії та записатись на прийом до управління соціальної політики можна за телефоном (066)9483106»,

— звертаються до громадян у міськраді.

Рекламные блоки на нашем сайте позволяют нам быть независимым СМИ, а вам – получать оперативную и не проплаченную никем информацию. Просматривая рекламу, вы вносите свой вклад в развитие независимой журналистики Украины

Копіювати посилання на матеріал

Національна служба новин - Новини України

Зараз популярне