Завантажте мобільний додаток сайту

Народний депутат від 35 округу, куди входять Нікополь, Покров і Нікопольський район, Денис Герман звернувся до суду з позовом щодо скасування пільгових тарифів на електроенергію для мешканців 30-кілометрвоих зон. Про це він повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці сьогодні, 2 лютого, передає NikopolNews .

В своїй публікації Денис Герман нагадав, що Кабінетом Міністрів України було прийнято ряд рішень щодо тарифів на електроенергію, до яких виникають запитання. Для того, щоб частково виправити цю ситуацію, Верховна Рада України прийняла Постанову №4650, яка спрямована  на соціальний захист населення від підвищення цін (тарифів) на житлово-комунальні послуги.

Проте, зазначена вище постанова не вирішує проблему відсутності пільг для населення, яке проживає на території 30 кілометрової зони спостереження Запорізької  АЕС та має електричне опалення,

- зазначає депутат.

Тому, за його словами, ним 1 лютого був поданий позов в Окружний Адміністративний суд міста Києва на Кабінет Міністрів України щодо визнання протиправним та нечинним нормативно-правовий акт, а саме - Постанову № 1325, яка була прийнята 28 грудня 2020 року на засіданні Кабінету Міністрів України про скасування усіх пільг на електричну енергію для населення.

Постанову Кабінету Міністрів України №1325 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 р. № 483» вважаю незаконною та протиправною з огляду на наступні Закони України: «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», «Про електроенергетику», а також Укази Президента України та постанови Верховної Ради України, прийняті відповідно до Конституції та Законів України.

У позові мною було наголошено, що прийняття Кабміном Постанови №1325 фактично звужує право на знижку для оплати за електричну енергію для окремої категорії осіб, а саме - побутових споживачів, що постійно проживають у 30-кілометровій зоні АЕС, яка передбачена Законом.

Керуючись нормами Законів та Конституції України, вважаю, що Постановою №1325, Кабінет Міністрів підвищив свої повноваження. Тому у випадку суперечності норм закону та норм підзаконного нормативно-правового акту необхідно застосовувати саме норми закону!

Підсумовуючи усе вище зазначене наголошую, що це один із перших кроків на шляху відстоювання та захисту прав мешканців 35 округу щодо Постанови №1325. Сподіваюсь, що прийняття рішення на нашу користь дозволить нам встановити справедливість та відновити пільги на електричну енергію для населення!

- написав Денис Герман.

Нагадаємо, 12 січня ми повідомляли про те, що колишній представник Нікополя у Верховній Раді Анндрій Шипко запевнив: пільги мешканцям 30-кілометрових зон повернуть. Таку заяву зробив сам політик, запевнивши, що ніби-то він про це домовився з головою НКРЕКПТакож нагадаємо, що наразі триває збір підписів під петицією міського голови Нікополя Олександра Саюка про повернення пільг. Підписати петицію можна ТУТ.

Тим часом, мешканці Нікополя та регіону не знають, як бути, адже у багатьох реально немає можливості сплатити за електроенергію, спожиту у січні, за новими тарифами.

Раніше ми повідомляли: Компенсация за электроотопление: в каком порядке и сколько (разъяснение от YASNO)

Щоб оперативно отримувати новини Нікополя і регіону, підписуйтесь на наш Телеграм

Копіювати посилання на матеріал

Національна служба новин - Новини України

×

Повідомлення

Failed loading XML...attributes construct errorCouldn't find end of Start Tag rss line 1Extra content at the end of the document

Зараз популярне