Завантажте мобільний додаток сайту

У Нікополі пропонують варіант рішення проблеми опалого листя і гілок, а саме – створення соціального підприємства по переробці таких відходів. Потрібна підтримка містян, повідомляє NikopolNews , посилаючись на Платформу електронної демократії, де зареєстрована відповідна петиція.

Автор петиції – мешканка Нікополя Наталя Жернакова. Пропонуємо вашій увазі повний текст її пропозиції:

«Листя, трава та гілки не входять до затвердженого на державному рівні переліку побутових відходів. Але наш новий перевізник ТПВ «Дніпрокомунтранс» має вивозити їх згідно з новим договору, що узгоджено з місцевою владою. Та оскільки в осінній-весінній період найбільше з’являється таких відходів, то сміттєві баки переповнюється дуже швидко, і перевізник не встигає вивозити вчасно це сміття. Контейнери перетворюються на стихійні звалища навколо них.

У місті зростає соціальна напруга навколо проблеми з вивозом смиття, все більше мешканців міста вважають роботу «Дніпрокомунтранс» незадовільною.

А з іншого боку, частина нікопольців продовжують спалювати сміття, траву та листя у себе на подвір’ї у приватному секторі. Під час спалювання сухого листя у повітрі значно збільшується концентрація шкідливих речовин, канцерогенів, які небезпечні для здорових людей та дітей. А особливо страждають громадяни з хронічними захворюваннями, алергічними реакціями, астмою. Смог диму часто з'являється особливо у вечірній час і не розвіються вітром, а залишається у повітрі міста на години. Відкривати вікна, знаходитися на вулиці в цей час небезпечно для здоров’я.

Ще одна проблема – місце на полігоні у Покрові вже обмежене, а полігон у Марганці взагалі переповнено та зачинено. Через пару років стане питання про розширення полігонів, а це призведе до забруднення нових земель. І тому дуже часто утилізація таких відходів лягає на плечі самих власників домогосподарств і вони мають вирішувати, як їх утилізувати.

Перетворювати сміття на добриво — компостування – це стара, гарна традиція. Тому пропонуємо проєкт СОЦІАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА ПО ПЕРЕРОБЦІ ОПАЛОГО ЛИСТЯ ТА СУХОСТОЮ на добриво, перегній.

Це підприємство можна створити на основі публічно-приватного партнерства між ТРЬОМА СТОРОНАМИ, наприклад:

  • комунальним закладом;
  • приватною компанією (Дніпрокомунтранс);
  • громадською організацією.

Подібні програми по вивезенню органічних відходів та їх переробці вже діють в інших містах України (наприклад Боярка).

Керівництво Дніпрокомунтранс попередньо згодні розглянути такий проєкт співпраці.

Наш проєкт дозволить:

1) зменшити загальну кількість відходів, що потрапляють на міське звалище (полігон);

2) зменшити витрати на перевезення відходів;

3) створити нове підприємство, а, отже, і нові робочі місця;

4) сприяти відновленню земельних ресурсів, завдяки використанню отриманого добрива у парках та скверах міста для утримання зелених насаджень;

5) отримати додатковий прибуток (від реалізації добрива) який буде спрямовуватись на розвиток корисних соціальних ініціатив;

6) зменшити соціальну напругу та незадоволення місцевих мешканців комунальним сервісом по вивезенню сміття;

7) зробити перший крок до сортування та роздільного збору відходів у нашому місті, покращення екологічної ситуації, пропагування ЕКОсвідомості та ЕКО культури мешканців Нікополя.

Пропонуємо мешканцям міста Нікополь підтримати цю петицію для розгляду її на сесії Нікопольської міської ради».

Петиція з’явилася на платформі 28 вересня, і за цей час встигла набрати лише 19 голосів з потрібних 250.

Підписати петицію можна ТУТ.

Ранее мы сообщали: В Никополе высадили 50 тысяч цветов и 550 деревьев в этом году

Рекламные блоки на нашем сайте позволяют нам быть независимым СМИ, а вам – получать оперативную и не проплаченную никем информацию. Просматривая рекламу, вы вносите свой вклад в развитие независимой журналистики Украины

Копіювати посилання на матеріал

Національна служба новин - Новини України

Зараз популярне