Завантажте мобільний додаток сайту

30 січня 2021 року відбулася щорічна Різдвяна Рада Війська Запорозького Низового за участі козацьких осередків Дніпра, Запоріжжя, Миколаєва, Херсонщини, Кривого Рогу, Нікополя, Покрова, Марганця, Чортомлика, Апостолово, Капулівки,  що входять до  козацького благодійного фонду ім. І.Д.Сірка. Про це NikopolNews повідомляє, посилаючись на вказаний фонд.

За звичаєм, відвідали могилу Івана Дмитровича Сірка та віддали шану пам'яті славетного кошового отамана.

На саму ж Раду зібралися в Нікополі, у гостинній Лапинській січі ("Три накати"). Козаки Затопської січі приготували традиційний смачний куліш.

Згадали добрим словом побратимів Мишка Чичикала з Канева та Сергія Тарасенка з Інгульської паланки, яких, на жаль, вже немає на цьому світі.

Підкріпившись з дороги, козаки розпочали Раду. На козацькому колі заслухали звіт старшини про заходи та справи за минувший рік. В цілому роботу старшини фонду було визнано задовільною. Не всі плани минулорічної Ради вдалося втілити, зокрема й через обмеження, пов'язані з епідемією COVID19. Тим не менш, найголовніше було зроблено, основні заходи проведено.

Товариство одностайно вирішило переобрати старшину майже в тому ж самому складі на наступний рік. Продовжиться робота у напрямку розвитку козацьких організацій, проведення заходів, що сприяють популяризації звичаїв та славної історії козацтва, національно-патріотичного виховання молоді тощо.

Після обрання старшини розпочалося обговорення гострих питань. Наголошувалося на необхідності більш активного протистояння внутрішньому та зовнішньому ворогу, що намагається знищити державу. Зазначалось, що треба припинити всі внутрішні чвари перед спільною загрозою. Потрібна більш активна участь у заходах, вишколах, підготовка та бойове злагодження підрозділів на випадок загострення активної фази війни.

Полеміка була досить бурхливою, лунала критика, пропозиції. Інколи ледь не доходило до лайки.  Але, попри розбіжності у поглядах, козаки в усіх важливих питаннях демонстрували єдність.

Отака вона, козацька демократія - все вирішує товариство на колі, а не одна людина, якою б авторитетною вона не була,

підсумував автор матеріалу і подякував побратимам-козакам, за те, що відклали справи та долучилися до заходу.

Фото О. Шевченка та В. Непочатова.

Раніше ми повідомляли: У Нікополі стартує Бюджет участі-2021: умови і строки

Щоб оперативно отримувати новини Нікополя і регіону, підписуйтесь на наш Телеграм

Копіювати посилання на матеріал
Автор: Ульяна Колодий

Національна служба новин - Новини України

×

Повідомлення

Failed loading XML...attributes construct errorCouldn't find end of Start Tag rss line 1Extra content at the end of the document

Зараз популярне