Завантажте мобільний додаток сайту

Мешканці чотирьох сіл Першотравенської та Червоногригорівської територіальних громад Нікопольського району живуть наче за стародавньої доби. Все – через відсутність централізованого водопостачання, інформує NikopolNews , посилаючись на Дніпропетровську ОДА.

Заможніші зводять надворі басейни, решта – збирають дощові краплі у пляшки. Вартість привізної питної води зашкалює. Аби допомогти селянам, декілька років тому у Нікопольському районі обласним коштом звели два водогони. Та місцева влада так і не прийняла їх на баланс. Не провела і розвідні мережі до домівок. Розкрилися й інші завади. Розібратися з ситуацією та обговорити з мешканцями оптимальні шляхи її розв’язання приїхав голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

«Під час зустрічі лунали різні думки. Дехто згоден і на технічну воду. Мовляв, так і швидше, і дешевше. Однак робити слід на совість. Прийняти стратегічно правильне рішення. Впевнений, варіант один: люди мають бути з питною водою. Розглянемо декілька можливих проєктів. Та найперше – громади мають нарешті прийняти збудовані водогони у комунальну власність і зробити розводку до будинків»,

підкреслив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Зазначається, що декілька років тому обласним коштом звели магістральний водогін у Першотравенській громаді та підвідний – у Червоногригорівській. Побудували і насосну станцію, резервуари та 10 водопровідних башт. Все – для забезпечення питною водою мешканців Першотравневого, Новоіванівки, Дмитрівки та Борисівки. Загалом – 5 тис людей. Однак сільради не прийняли нові об’єкти у комунальну власність – вони так і не запрацювали.

«Без води – нікуди. Ані попрати, ані скупатися. Город поливати нормально не можемо. Привозна питна – 150 грн за куб. А в доньки четверо діток. Це ж стільки кубів треба! Тож коли дощик – збираємо в діжки й баклажки»,

– поділилася мешканка Дмитрівки Ірина Корягіна.

Першотравневе планують підключити до Нікопольського водогону. Для цього необхідно запустити зведені насоси і резервуар, якими ніхто не користувався. Тож спочатку їх слід технічно обстежити. Це має зробити громада, підкреслив Валентин Резніченко.

На зустрічі обговорили можливість задіяти ще одне джерело – Нікопольський водгосп, який бере воду із Каховського водосховища. Аби зробити її питною, поруч звести локальні очисні споруди. А ще – прокласти 2 км труби до раніше побудованої магістралі. Це живитиме Борисівку, Дмитрівку та Новоіванівку.

Очільник області доручив департаменту житлово-комунального господарства проробити різні технічні рішення і підготувати декілька варіантів проєктів із забезпечення селян питною водою.

«Голова облдержадміністрації запропонував реальні варіанти виходу із ситуації. Мешканці громади давно чекають на централізоване постачання питної води. Тож тільки-но почнуть реалізовувати проєкт, підведемо труби до осель»,

– сказав Червоногригорівський селищний голова Олександр Прокопенко.

Рішення щодо фінансування проєктів мають прийняти на сесії облради.

Щоб оперативно отримувати новини Нікополя і регіону, підписуйтесь на наш Телеграм

Копіювати посилання на матеріал
Автор: Администратор

Національна служба новин - Новини України

×

Попередження

JFile::read: неможливо відкрити файл: https://thebest.world/rss
×

Повідомлення

Failed loading XML...

Зараз популярне