Завантажте мобільний додаток сайту

В Покрові на фоні підвищення тарифів на енергоресурси, які не регулюються на місцях, зростають і тарифи на те, що залежить від місцевої влади. А саме – на водопостачання і водовідведення, вивіз сміття та утримання будинків. Про це NikopolNews повідомляє, посилаючись на ряд покровських ресурсів.

Мешканці міста вже не перший раз виходять з протестами під будівлю виконкому. Відбувся такий мітинг і 27 січня. Про це повідомляє організація Конституційно-Правовий Конгрес м. Покров у пабліку Покров Нове місто.

Автор матеріалу пише:

Сьогодні за ініціативою покровчан та нашої підтримки відбувся мітинг проти підвищення тарифів на воду, квартплату та вивіз сміття.  Загалом у мітингу взяли участь майже сотня покровчан - не зважаючи на дождь.  Вимога людей це: залишити тарифи на рівні 2020 року.

Сьогодні о 14:30 відбулося засідання виконвчої ради де обговорювалися ці питання, представник нашої організації Трегубов Дмитр намагався відстояти покровчан але, на жаль, засідання вирішило піти на поводу олігархів та бізнесменів. На жаль, влада пішла проти покровчан, та, не зважаючи на мітинги, звернення з підписами вони прийняли рішення про підвищення тарифів. Хоча в одному питані стосовно тарифу - на вивіз сміття вони пішли на поступки та замість  пропонованого тарифу 21 грн 01 копійку, знизили до 21 грн 00 копійок.

Також він повідомляє, що люди готові прийти знову під стіни міськвиконкому на мітинг 29-го січня та силою увірватися до сесійної зали, зі слів людей вони налаштовані на блокування міської ради та перекриття дороги на в'їзд до міста.

Міський голова Покрова Олександр Шаповал відреагував на мітинги та закиди активістів. Він написав на своїй сторінці у Фейсбуці досить різкий пост:

Вчора відбулося чергове засідання виконкому.

Разом з питаннями черги денної розглядалися найбільш обговорювані – підняття тарифів на житлово-комунальні послуги: на воду і водовідведення, вивіз сміття, утримання будинків.

Ці питання найбільше хвилюють людей, і це цілком зрозуміло, до їхнього вирішення треба підходити не з позиції популізму, а виважено.

Усвідомлюючи усю відповідальність таких непопулярних кроків.

Причиною їх виникнення стало підвищення рівня мінімальної заробітної плати та енергоносіїв.

Разом з членами виконкому та представниками комунальних підприємств на засіданні був присутній один з так званих «актывістів».

Ті, хто працює на камеру, маніпулюючи свідомістю простих людей.

Сутність «звернення» «актывіста» зводилася до вимог залишити тарифи на рівні 2020 року.

Були пропозиції дотувати підприємства з місцевого бюджету.

Напевне, для того, аби розуміти, що це означає для міста, необхідно не лише кричати з трибун, а озброїтись хоча б елементарними знаннями.

Я добре пам’ятаю 2010- 2015, роки дотування комунальних підприємств і до чого це призвело.

Щорічно з міського бюджету виділялися десятки мільйонів на поповнення уставного фонду та фінансову підтримку.

Якщо дотувати, тоді треба забрати в тих, хто фінансується з міського бюджету, зменшивши витрати на освіту, культуру, спорт.

Можна забути за бюджет розвитку міста.

Важко пояснювати це людям, які не розуміють, що таке рентабельність.

До речі, тариф, який був вчора затверджений по міськводоканалу, рівень рентабельності - нульовий.

Питання водоканалу обговорювалося найдовше, мною було запропоновано різні рішення за умови старого тарифу - подавати воду три рази на тиждень, або ж почасово, дві години зранку, дві з вечора.

Також запропонував очолити «актывісту»  водоканал і показати, як треба працювати, зберегти колектив та якісно надавати комунальну послугу.

На що була дана відповідь, - «Ні. Я не спеціаліст..?!»

Що ще хотів сказати з цього приводу.

Багато місцевих ЗМІ зараз спекулюють на емоціях соціально-незахищених верств.

Використовують ситуацію, аби показати свою «причетність», розуміючи при цьому, що незахищені верстви отримують субсидії та пільги, і такі кроки лише нагнічують ситуацію.

Але випала можливість показати картинку, піднімаючи дешеві рейтинги.

Зокрема журналістам газети «За марганець» на запитання як людям виживати, доречно звернутися до свого керівництва, ініціювати виплату достойної заробітної плати працівникам та збільшення надходжень до бюджету.

Хоча, аналізуючи ситуацію, бачимо, що надходження до бюджету тільки зменшуються.

Що стосується інших інтернет-ресурсів, видань, які висловлюються у бік членів виконкому, обливаючи брудом, я б хотів сказати.

Всю відповідальність за зміну тарифів як міський голова я беру на себе.

Бо крім емоцій є розрахунки, є економічна обґрунтованість і доцільність.

За цим рішенням – заробітна плата наших працівників, які надають комунальні послуги, теж мешканців міста - безперебійні послуги.

Так, воно непопулярне, воно вимушене.

Але від нього залежить нормальна життєдіяльність міста.

P.S. Ті заклики, що лунали, що не потрібно світло на вулицях – без питань, можемо повернутися у 2012-й.

Не потрібні ремонти внутрішньоквартальних територій, пішохідних зон – можемо відмовитися.

Не треба скверів, парків, квітників і газонів – без питань.

Поки що так…

На офіційному сайті Покровської міської ради теж з’явився коментар ситуації, що склалася.

Вчора пройшло чергове засідання виконкому, на якому були розглянуті питання, згідно з порядком денним – соціального спрямування, архітектури та комунального напрямку. Зокрема, щодо встановлення тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами, централізованого водопостачання та водовідведення, з утримання будинків та прибудинкових територій. У засіданні, з дотриманням усіх необхідних карантинних вимог, взяли участь представники підприємств, надавачів комунальних послуг, громадської організації Конституційно-Правовий Конгрес,.

пише прес-служба міського голови.

Зазначається, що тарифне питання, яке попередньо було представлено на розгляд Громадської ради, стало найбільш обговорюваним членами виконкому та присутніми. Представники підприємств називали чинники, котрі вплинули на рішення комунальників щодо перегляду існуючих тарифів. Відповідні звернення були направлені до виконкому. Були надані розрахунки, згідно з Постановою Кабміну та НКРЕКП.

Комунальники зазначали, що діяльність підприємств, їхня безперебійна робота напряму залежна від підвищення на 27% рівня мінімальної заробітної плати, електроенергії, цін на паливно-енергетичні матеріали. Це впливає на ріст собівартості складових витрат, які і формують тариф. Було проаналізовано цінову тарифну ситуацію по області, зокрема щодо водопостачання та водовідведення.

Далі наводяться приклади з інших міст регіону:

«Так у Нікополі тариф складає 28.7 грн., Марганці – 31.4 грн., Жовтих Водах – 49.7 грн., Новомосковську – 38.4 грн, Павлограді – 46.9 грн, Першотравенську – 38.3 грн. При цьому треба брати до уваги розташування джерела водопостачання. Так, у Нікополі, Марганці, Дніпрі протяжність водогону – 0 км. У Покрові – 19 км, вода подається з першого підйому, розташованого у районі селища Покровське, на що витрачаються додаткові енергоресурси. Спеціалісти зазначали, попередній тариф було встановлено у 2018 році, за розрахунками він не відповідає фактичним витратам підприємства, є нерентабельним.

Залежним від цих складових є і «Дніпрокомунтранс». На сьогодні по області діють такі тарифи на вивезення сміття: Нікополь – 21.53 грн. для багатоквартирних будинків, 22.95 грн. – приватного сектора; Кривий Ріг – 21.14 грн. для багатоквартирних будинків, 21.96 грн.- приватного сектора; Павлоград – 21.10 грн. для багатоквартирних будинків, 21.35 грн. – приватного сектора»

У прес-службі зазначають, що залишити тарифи на рівні минулого року - значить залишити працівників підприємств без заробітної плати, соціальних гарантій. Розглядався і варіант почасової подачі води, що не може не вплинути на діяльність підприємств, організацій, містоутворюючого підприємства – гірничо-збагачувального комбінату.

Детально розглянувши питання, схвалили відповідні рішення. Прийняти нові тарифи, які діятимуть вже з першого лютого:

  • за утримання будинків та прибудинкових територій 5.10 грн. за 1м2 для будинків без ліфтів,
  • централізоване водопостачання та водовідведення – 36.80 грн.,
  • за послуги з поводження з побутовими відходами – 21.01 грн.

- Це дуже непросте питання, - наголошував міський голова Олександр Шаповал, - але ми не можемо іти шляхом популізму, повинні брати відповідальність, насамперед, за нормальну життєдіяльність міста, безперебійне надання комунальних послуг.

Покровчани висловлюють своє обурення у численних коментарях в соціальних мережах.

Щоб оперативно отримувати новини Нікополя і регіону, підписуйтесь на наш Телеграм

Копіювати посилання на матеріал

Національна служба новин - Новини України

×

Повідомлення

Failed loading XML...attributes construct errorCouldn't find end of Start Tag rss line 1Extra content at the end of the document

Зараз популярне