Завантажте мобільний додаток сайту

Впродовж багатьох  віків напередодні Зелених свят, саме так у народі називають Трійцю, українці прикрашають оселі запашними травами, зеленими гілками та пахучими польовими квітами. А ще вірять, що кожна рослина має своє сакральне значення і цілющу силу.  Про давні традиції, які прийшли до нас ще з дохристиянських часів, згадували у Шолоховому. Про це NikopolNews повідомляє з посиланням на сайт Покровської міської ради.

Як стало відомо NikopolNews , у мальовничих околицях села працівники Будинку культури збирали зілля, з якого потім разом зі своїми міськими колегами створювали обереги.

Берегині традицій розповідали, як поєднувати квіти, аби вони дарували свої цілющі якості, пахощі та красу на щастя, довголіття та сімейне благополуччя. 

  • чебрець – захист від хвороб,
  • мак – лад у сім’ї,
  • колоски – обереги краси,
  • ромашка - кохання,
  • полин – від темних сил.

Беліч значень і багато видів рослин нашої місцевості, вважається, здатні берегти нашу домівку, здоров’я, сімейні цінності та особистий простір.

Народознавча зустріч у Шолоховому  стала ідеєю для проведення такого майстер-класу в територіальному центрі. Бо саме літні люди є носіями та провідниками давніх традицій. Дізнаючись від  працівників терцентру нове про історію та звичаї свята, підопічні розповідали те, що чули ще від своїх матерів та бабусь, бо заквітчання оселі завжди було справою жіночих рук.

Пучечки, створені зі знанням і любов’ю, жінки понесли додому,  сподіваючись, що вони стануть їм надійним оберегом.

І в територіальному центрі, і в будинку культури зустрічі проходили у захисних масках з дотриманням усіх карантинних вимог.

Міський музей поки утримується від активної взаємодії з гостями, але  там теж підготувався до Зелених свят і знайшли спосіб донести про це покровчанам.  Через відеосюжет  музейники розказали і показали на прикладі української світлиці, як наші пращури прикрашали своє житло.

В Никополе высадили ореховую рощу

Поділилися секретами рослинної магії та  особливого хатнього декору, аби в кожній домівці відчули аромат духмяних трав і подих літа. Щоб перше літнє свято нарешті принесло нам довгождане тепло і сонце.

Читателям!

Рекламные блоки на нашем сайте позволяют нам быть независимым СМИ, а вам – получать оперативную и не проплаченную никем информацию. Нажимая на интересующую вас рекламу, вы вносите свой вклад в развитие независимой журналистики Украины

Копіювати посилання на матеріал

Національна служба новин - Новини України

Зараз популярне